Biz Kimiz

Kariyer Kampüsüm Hakkında

Kariyer Kampüsüm bir bireyin yaşam boyu edinmesi gereken bütün eğitim süreçlerini ve kariyer aşamalarını içinde barındıran “Kampüste Kariyer” sloganı ile yola çıkmış hayat boyu eğitim projemizin çatısıdır.

21.yy Türkiye’sinde her geçen gün eğitim faaliyetleri konularında daha uzman ve yeterli donanıma sahip minvalde hareket etmek gerekmektedir.

Klasik bakış açılarıyla Türkiye’nin birçok yerinde eğitim sektöründe faaliyetler yürüten özel teşebbüsler mevcuttur.

kariyer-kampusum

Kampüs ve üniversite havasını teneffüs edip mezuniyet aşamasına gelen gençler, bu çerçevede olmayan eğitim kurumlarının ve faaliyetlerinin içerisinde kendilerine yeterli düzeyde destek verileceğine inanç noktasında problemler yaşamaktadır.

Kariyer Kampüsüm Akademileri, uzun zamandır hem sektörün hem de öğrencilerin hayal ettiği ve arzuladıkları çerçevede hazırlıklarını tamamlayarak inovatif bir bakış açısı perspektifinde faaliyetlerine başlamıştır.

Kariyer Kampüsüm Akademileri klasik kursçuluk, dersanecilik çerçevesinde hareket etmemektedir. Öğrencileri kampüs hayatından ve üniversite temasından koparmadan kimi zaman üniversitelerde kimi zaman eğitim komplekslerinde eğitim programlarını uygulayarak sektöre yeni bir bakış açısı sunacaktır.

Sınava hazırlık sürecinde öğrencinin beklentisi yahut yapılması gereken sadece eğitimler verip öğrencileri göndermek değildir. Bir Eğitim faaliyeti gösteren Akademi’nin öğrenci üzerinde en fazla uygulaması gereken konu vizyon oluşturmaktır.

Öğrenci Akademi’ye girdiği gibi çıkmışsa, yani herhangi bir değişim, gelişim katedilmemişse ciddi problemler var ve Akademi de bu durumdan hem manen hem de madden sorumludur demektir.

Öğrenci Kariyer Kampüsüm Akademisi’ne girdiği andan itibaren gerçek bir Akademi’de olduğunu hissedecektir. Bu his öğrenciye iyi bir hazırlık programı uygulayarak, eğitim ve politikalarıyla ilgili vizyon oluşturarak, kariyer yönetimi noktasında eğitim programları uygulayarak, öğrencileri motivasyon ve mesleki anlamda destekleyerek, sektörde öğrenciler üzerinde en fazla katkı sunacak Akademik eğitmenler ve en güçlü yayın ağlarını öğrenci ile buluşturarak verilecektir.

Kısacası Kariyer Kampüsüm Akademileri eğitim çalışmaları ile ilgili her tasarrufta öğrencinin yerine kendisini koyarak eğitim programlarını oluşturmuştur.

Kariyer Kampüsüm;

Hukuk, SBF ve İİBF mezunlarının en sağlıklı bir şekilde, Kampüs ortamında Adli/İdari Yargı Hakimlik sınavlarına hazırlanabilmeleri için HAKİMLİK AKADEMİSİ’ni,

Bireylerin hayat boyu eğitimlerinin, kariyerlerinin danışmanlığını yapmak ve gelişimini takip edebilmek, aynı zamanda kurumsal eğitimlerle de Kamu kurumlarının ve Özel şirketlerin personel ve kurumsal gelişimlerine destek verebilmek için KARİYER YÖNETİM AKADEMİSİ’ni,

Son yıllarda ülke olarak önemli bir sırçama yaptığımız Tıp alanında yurt dışından eğitim almak için yoğun bir talep alınmaktadır. Bu talebi iyi bir şekilde değerlendirebilmek aynı zamanda sağlık alanında yurt dışından gelecek kişilere hem ülkemizin turizmine destek verebilmek hem de sağlık alanında en iyi eğitimleri de verebilmek için HEALTH&LİFE CENTER’ı

KPSS-A, Kaymakamlık, Sayıştay Denetçiliği, KPSS-B, DGS, ALES, YDS ve daha birçok sınava girecek adayları yine kampüs ortamında ve adayları maksimum başarıyı elde edebilmek ve sınav formatına en uygun şekilde hazırlayabilmek için KARİYER SINAVLARINA HAZIRLIK MERKEZİ’ni

Kurmuştur.

Y ve Z kuşağını en iyi anlayan inovatif bakış açısıyla eğitim anlayışını birleştiren Kariyer Kampüsüm Eğitim Akademileri ülkemizin eğitim sistemine en iyi şekilde katkıyı vermeye devam edecektir.